iLounge | Newsy | Zarejestrowane przez Apple AirPods Pro 2 z Bluetooth 5.2
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 08/25/22

Zarejestrowane przez Apple AirPods Pro 2 z Bluetooth 5.2

Apple zamierza wydać urządzenia z obsługą Bluetooth 5.2. Może to świadczyć o przyszłych AirPods Pro 2 z LE Audio.Zarejestrowane przez Apple AirPods Pro 2 z Bluetooth 5.2

Niedawno odkryliśmy, że dokumenty Apple wspominają o podsystemie hosta Bluetooth 5.3, który jest przeznaczony dla przyszłych produktów. Ale najprawdopodobniej dotyczy to Bluetooth w wersji 5.2, ponieważ bazy danych Apple często używają numeru o jeden wyższego niż w rzeczywistości.

Na przykład takie dokumenty stwierdzają, że Beats Studio Buds zawierają Bluetooth 5.3, podczas gdy w rzeczywistości urządzenie obsługuje tylko Bluetooth 5.2.

Niezależnie od tego dodanie Bluetooth 5.2 byłoby mile widzianą funkcją nowych AirPods. Ponieważ specyfikacja urządzenia obejmuje obsługę LE Audio z kilkoma ulepszeniami bezprzewodowego przesyłania dźwięku.

Nawiasem mówiąc, LE Audio jest częścią standardu niskoenergetycznego Bluetooth LE. Według niektórych doniesień korzyści płynące z LE Audio dla AirPods Pro mogą obejmować: lepszą jakość dźwięku, dłuższą żywotność baterii, możliwość podłączenia więcej niż dwóch par urządzeń do jednego iPhone'a. A także osobna możliwość podłączenia lewej i prawej słuchawki.

Przypomnijmy, że w lipcu firma Bluetooth SIG poinformowała, że spodziewa się wzrostu liczby produktów z LE Audio do końca 2022 roku.

Oczekuje się, że Apple wyda drugą generację AirPods Pro przed końcem tego roku, ale czy zawierają one Bluetooth 5.2 czy LE Audio, wciąż nie wiadomo.

Źródło: macrumors