iLounge | Newsy | AirPods Pro 3 mogą dostać etui z wyświetlaczem
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 04/04/23

AirPods Pro 3 mogą dostać etui z wyświetlaczem

Wygląda na to, że nowe AirPods Pro 3 będą dostarczane z etui.AirPods Pro 3 mogą dostać etui z wyświetlaczem

Apple podobno opracowuje obudowę AirPods z wbudowanym interaktywnym wyświetlaczem dotykowym, który pozwoli użytkownikom kontrolować źródła dźwięku i wchodzić w interakcje z aplikacjami powiązanymi z podłączonym urządzeniem.

Patent został złożony we wrześniu 2021 roku i został niedawno opublikowany przez Urząd Patentów i Znaków Towarowych USA. Patent nosi tytuł „Urządzenia, metody i graficzny interfejs użytkownika współpracujące z etui na słuchawki”.

AirPods Pro 3 mogą dostać etui z wyświetlaczem

Zgodnie z patentem, etui ma na celu zwiększenie użyteczności etui na słuchawki i poprawę kontroli użytkownika nad słuchawkami bezprzewodowymi poprzez skonfigurowanie etui na słuchawki z interaktywnym interfejsem użytkownika, który pozwoli użytkownikom kontrolować operacje związane ze słuchawkami bezprzewodowymi. Obejmuje to sterowanie odtwarzaniem, zmianę źródeł dźwięku, zmianę trybów wyjścia audio i nie tylko.

AirPods Pro 3 mogą dostać etui z wyświetlaczem

Patent przewiduje pojemnościowy ekran dotykowy z interfejsem graficznym, który zapewnia haptyczne sprzężenie zwrotne, pozwalając użytkownikowi kontrolować odtwarzanie dźwięku, regulować głośność, wybierać ulubione utwory i wchodzić w interakcje z muzyką na inne sposoby bez konieczności patrzenia na obudowę. Etui będzie również reagować na określone gesty, takie jak stuknięcia i przeciągnięcia, aby poruszać się po zawartości ekranu i wywoływać Siri. Apple sugeruje, że ściśnięcie obudowy może być nawet sposobem na zmianę trybu słuchania AirPods, prawdopodobnie odnosząc się do redukcji szumów i przezroczystości.

Od czasu premiery pierwszych słuchawek AirPods w 2016 roku Apple pracuje nad rozszerzeniem funkcjonalności etui AirPods dla różnych modeli. W szczególności w przypadku etui AirPods Pro dodano bezprzewodowe ładowanie MagSafe, czip U1 Ultra Wideband obsługujący dokładne śledzenie Find My, pętlę na smycz, wbudowany głośnik do aktualizacji lokalizacji i statusu oraz przedłużoną żywotność baterii.

źródło: MacRumors