iLounge | Newsy | Steve Jobs po raz pierwszy zaprezentował iPhone 16 lat temu
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 01/09/23

Steve Jobs po raz pierwszy zaprezentował iPhone 16 lat temu

Dziś, 9 stycznia, mija 16 lat od pierwszej daty prezentacji iPhone.Steve Jobs po raz pierwszy zaprezentował iPhone 16 lat temu

Dokładnie 16 lat temu Steve Jobs, dyrektor generalny Apple, po raz pierwszy zaprezentował iPhone'a w San Francisco. Stało się to na scenie podczas Macworld Expo, gdzie Jobs powiedział: „Dzisiaj Apple wymyśli telefon na nowo”. W tamtym czasie urządzenie wyróżniało się futurystycznym wyglądem, wielodotykowym wyświetlaczem bez fizycznej klawiatury i iPhoneOS (prawdziwie mobilny system operacyjny).

Steve Jobs opisał iPhone'a jako dotykowego iPoda, telefon i urządzenie do komunikacji internetowej. W tamtym czasie nie było takiego gadżetu, który obejmowałby i łączył te trzy aspekty.

Pierwszy „iPhone” miał 3,5-calowy wyświetlacz LCD, 2-megapikselowy aparat oraz aluminiowo-plastikową obudowę.

Teraz Apple co roku aktualizuje swoje urządzenia o nowe funkcje i funkcjonalności. Pierwszym znaczącym przeprojektowaniem był iPhone 4 w 2010 roku, trzy lata po wprowadzeniu iPhone’a. ‌iPhone‌ 4 wyszedł z zupełnie nowym projektem, który obejmował płaskie krawędzie, wyświetlacz Retina, procesor A4, 5-megapikselowy aparat, lampę błyskową LED i wiele innych.

Dwa lata później iPhone 5 został wprowadzony z kolejnym przeprojektowaniem iPhone'a. Urządzenie było dłuższe ze względu na większy wyświetlacz Retina. iPhone 5 pojawił się z układem A6 i był najcieńszym smartfonem na świecie.

W nadchodzących latach Apple wprowadzi kilka innowacji, które wciąż są wdrażane w dzisiejszych urządzeniach, takich jak Touch ID i Face ID, zaawansowane aparaty i tak dalej.

źródło: macromors